expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

14 sierpnia 2015

#1 BLACK&WHITE variations | Exploring Szczecin

Dwa nowe fakty dotyczące osobowości Anny Ziel. 
1. Anna Ziel. nie znosi prasować (szczególnie bawełnianych koszul). 
2. Anna Ziel. od jakiś kilku miesięcy "widzi" na czarno-biało.
Przeważnie przed każdym spotkaniem się spieszy, biega po mieszkaniu jak oszalała, a nie lubi się spóźniać (i jak inni się spóźniają!). W związku z tym, że przez 15  minut przeważnie musi:
a) zjeść śniadanie
b) wziąć prysznic
c) pomalować się
d) ubrać się
sukienka, którą upolowała na letnich wyprzedażach w Mango jest idealnym lekarstwem na skołatane nerwy (nie trzeba jej prasować, jest czarno-biała). 

...

Tym postem rozpoczynam serię czarno-białych stylizacji w różnych stylach i o zupełnie odmiennym charakterze. Połączenie czarnego z bielą nie powinno się nam kojarzyć jedynie ze strojem ucznia na rozpoczęcie roku albo kelnerki w pracy. Ta najbardziej klasyczna kombinacja barw daje nam ogromne pole do popisu. Zróżnicowane wzory, faktury, kroje, materiały sprawiają, że mimo pominięcia zabawy z kolorami, nadal możemy wyglądać nietuzinkowo.

Kiedy oznajmiłam przyjaciółce, że jadę na kilka dni do Szczecina, zapytała się ze zdziwieniem: "A co jest w Szczecinie?".Wiedziałam niewiele, ale zawsze zastanawiało mnie, jak wygląda miejsce, które codziennie widzę na pogodowej mapie Polski, ten mały punkcik najbardziej wysunięty na północny zachód kraju. Teraz już wiem, że to urokliwe miasto pełne pięknych gotyckich kościołów z czerwonej cegły. Niewątpliwie warta uwagi jest także "góra lodowa", czyli gmach szczecińskiej filharmonii, wyraźnie kontrastujący ze starymi kamieniczkami znajdującymi się w pobliżu. Według mnie tak nowoczesny budynek, na pierwszy rzut oka niewpisujący się w charakter miasta, nadaje mu energii i jest jednym z ciekawszych miejsc na jego planie. Jeśli kiedyś zawitacie w stolicy zachodniopomorskiego województwa, koniecznie odwiedźcie kawiarnię Cafe22 usytuowaną na 22 piętrze wieżowca przy hotelu Radisson Blu. Popijając kawę i zajadając pyszne lody, można podziwiać niemalże całą panoramę Szczecina. 
ph. my Mum & I

Mango dress | Pull&Bear leather jacket | Mohito bag | Parfois earrings | H&M necklace | no name flats

2 komentarze: